Policjanci z Posterunku Policji w  Starym Targu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Szropach

Policjanci z Posterunku Policji w Starym Targu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Szropach

Policjanci z Posterunku Policji w  Starym Targu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Szropach, by przeprowadzić egzamin na kartę rowerową. Uczniów egzaminowano zarówno z umiejętności praktycznych, jak i z wiedzy o przepisach ruchu drogowego.

Egzaminy na kartę rowerową odbył się w szkole w Szropach. Aby móc przystąpić do jazdy jednośladem uczniowie najpierw musieli zaliczyć część teoretyczną z zakresu zasad ruchu drogowego. Następnie dzieci uczestniczące w zajęciach mogły sprawdzić swoje umiejętności w trakcie pokonywania toru jazdy. Rowerzyści aby zdobyć „małe prawo jazdy”- kartę rowerową mieli za zadanie wykazać się pewnością i dynamiką jazdy, wyraźnym sygnalizowaniem manewrów no i oczywiście znajomością przepisów i zasad ruchu drogowego.

Po zakończonym egzaminie policjanci rozmawiali z nowymi rowerzystami, uczulając ich nie tylko na przestrzeganie przepisów, ale też na prawidłowe wyposażenie rowerów i jazdę w kaskach ochronnych.

Warto przypomnieć, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat. Zajęcia dla uczniów przygotowujących się do ubiegania o wydanie karty rowerowej prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikację. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uprawnionym do wydania karty rowerowej jest dyrektor szkoły. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *