Funkcjonariusze policji szkolili uczniów z pierwszej pomocy przedmedycznej

Funkcjonariusze policji szkolili uczniów z pierwszej pomocy przedmedycznej

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie spotkali się wczoraj z uczniami szkoły Podstawowej w Myślicach. Mundurowi w trakcie spotkania przypominali o nr alarmowym 112, przedstawili zasady udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jak powinny postąpić, kiedy ktoś w ich otoczeniu będzie potrzebował pomocy.

 Wczoraj funkcjonariusz profilaktyki społecznej wraz z funkcjonariuszką Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Myślicach. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zasadami udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jak powinny postąpić, kiedy ktoś w ich otoczeniu będzie potrzebować pomocy. Policjanci przypomnieli o nr alarmowym 112 i wytłumaczyli, kiedy i w jakich przypadkach powinno się z niego korzystać.

Uczniowie wzięły także udział w scenkach, podczas których wybierały nr 112 i informowały operatora, co się wydarzyło. W przygotowanych scenkach przez mundurowych przedstawiono sytuację jak się zachować, gdy osoba oddycha, ale jest nieprzytomna, jak udrożnić drogi oddechowe oraz ułożyć osobę w pozycji bezpiecznej. Uczniowie chętnie włączały się do ćwiczeń z policjantami i byli pozorantami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.